به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

گام اول:

به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

پیک سنجش

به موفقیت خود ايمان داشته باشید.

دراین یک باشگاه بدنسازی، پس ازاین اضافه کردن ۵ کیلوگرم به رکورد قبلی یک ورزشکار، ازاین وی خواستند تا رکورد جدیدی بخاطر خود ثبت کند؛ اما او موفق به این کار نشد؛ سپس ازاین او خواستند وزن‌های را که ۵ کیلوگرم ازاین رکوردش کمتر است، امتحان کند. این دفعه او به راحتی وزنه را بلند کرد. این مسئله بخاطر ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسید؛ اما بخاطر طراحان این آزمایش، جالب و هیجان‌انگیز بود؛ چرا که آن‌ها اطلاعات غلط به وزنه‌بردار داده بودند! او دراین مرحله اول ازاین عهدۀ بلند کردن وزن‌های برنیامده بود که ۵ کیلوگرم ازاین رکوردش کمتر بود و دراین حرکت دوم ناخودآگاه موفق به بهبود رکوردش به میزان ۵ کیلوگرم شده بود! درواقع او با این باور وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن می‌دانست.


 این آزمایش و آزمایش‌های مشابه آن، بیانگر اين است که ارزیابی هر فردی ازاین خود، مشخص خواهد کرد که او چه خواهد شد؛ به عبارت دیگر، انسان همان چیزی می‌شود که به آن ايمان دارد. دراین این میان، همۀ ما مجموع‌های ازاین باورهای غلطی داریم که باید آن‌ها را شناسایی کنیم و دراین جهت واکنش آن‌ها تلاش کنیم.

 بخاطر مثال، این باور که اجتناب کردن ازاین مشکلات، آسان‌تر ازاین روبرو شدن با آن مشكلات و حل و فصل نمودن آن‌هاست، دراین ذهن بسیاری ازاین ما نقش بسته است؛ اعتقادی که بیانگر آن است که توانمندی خود را به‌خوبی نشناخته‌ایم و حتی تصور می‌کنیم که ضعیف و بی‌ارزش هستیم؛ ازاین همین رو، سقف تلاشمان کوتاه است و موفقیت‌هایمان نیز محدود و سطحی است.

آيا تا حالا فکر کرده‌اید که چرا یک فرد فقیر، همیشه فقیر است و یک فرد ثروتمند هر روز به ثروت خود می‌افزاید؟ این نیز دقیقاً دخالت دراین باورهای ما دارد؛ چون فرد فقیر همیشه خود را فقیر می‌پندارد و با این باور، زندگی فقیرانه خود را ادامه می‌دهد، ولی یک فرد ثروتمند، با باور اینکه همیشه ثروتمند است، بر ثروت خود می‌افزاید. یک جمله زیبا و بسیار عالی می‌گوید: ابتدا آفرینش ذهنی و سپس آفرینش فیزیکی صورت می‌گیرد؛ یعنی هر چیزی که به آن فکر می‌کنید، درنهایت به صورت فیزیکی دراین دنیای واقعی، دیر یا زود، خودش را نمایان خواهد کرد. می‌توان مثال‌های زیادی دراین تأييد این جمله زد که یکی ازاین آن‌ها ادیسون، مخترع لامپ، است. او ابتدا دراین ذهن خود بر این باور بود که چراغی خواهم ساخت تا تاریکی را روشن نماید و سپس این باور را دراین فیزیکی به شکل لامپ اختراع کرد؛ یا مارکونی، مخترع امواج رادیویی، که به دوستان خود ازاین چیزی که دراین ذهن داشت، حرف می‌زد، ولی دوستانش به او لقب دیوانه دادند و حتی او را دراین تیمارستان بستری کردند، اما این باور و این آفرینش را که مارکونی دراین ذهن داشت، امروزه به صورت تلفن همراه، رادیو و تلویزیون و … می‌توان مشاهده کرد.

پس به‌صورت خلاصه می‌توان گفت مکانی که الآن دراین آن قرار داریم و موقعیت امروز ما، دراین حقيقت، درگذشته دراین ذهن ما آفریده شده است و امروز آن را به صورت فیزیکی مشاهده می‌کنیم. همچنین اگر می‌خواهیم فردا به موفقیتی برسیم، باید امروز به آن موفقیت ایمان داشته باشیم؛ ایمانی که تلاشی شایسته و لایق اعتقادمان را ایجاد خواهد کرد و ما را به هدفمان خواهد رساند.

بی‌شک، داوطلبی که این روزها دراین موفقیت خود شک دارد و با تردید و نگرانی بسیار دربارۀ رتبه‌ای که انتظار دارد دراین آزمون سراسری کسب کند یا رشته دانشگاهی مورد علاقه خود سخن می‌گوید، تلاش لازم را نیز بخاطر رسیدن به هدف خود نخواهد داشت و درنهایت پیروز این میدان نخواهد شد.

 البته گاهی اوقات داوطلبی خطاب به خود ازاین اهداف عالی و آرزوی موفقیتش سخن می‌گوید، اما ضمیر ناخودآگاهش، وی را به سوی حس بد و نگرانی می‌کشاند؛ زیرا ضمیر ناخودآگاه دقیقاً مانند یک شخص مجزّا دراین درون فرد است که همه‌چیز را دربارۀ او می‌داند و دست انسان دراین مقابل او رو شده است. اگر این شخص درونی به خاطر اعمال خوب و موفقیت‌آمیز گذشته، به انسان باور داشته باشد، دراین آینده نیز با تولید حس خوب، اعتماد خود را به فرد نشان می‌دهد و وی را کمک می‌کند؛ اما اگر فرد درگذشته، هر بار که نقش‌های بخاطر رسیدن به هدف داشته، به آن عمل نکرده باشد، ضمیر ناخودآگاهش، او را باور نخواهد کرد و این عدم اعتماد را با عدم تولید انگیزه، دراین وجودش نمایش می‌دهد. این موضوع، بيانگر آن است که بعضی ازاین افراد، پس ازاین نوشتن اهدافشان، انگیزۀ لازم را بخاطر رسيدن به آن اهداف ندارند.

اگر ازاین این دسته ازاین افراد هستید، بخاطر اینکه اعتماد ضمیر ناخودآگاه خود را به دست آورید، باید به ضمیر ناخودآگاه خود ثابت کنید که پای قولتان می‌مانید. این بدین معناست که باید بخاطر مدتی، حتی باوجود داشتن حس منفی، شروع به تلاش و کار کنید و با ایجاد شواهد، کاری کنید که ضمیر ناخودآگاهتان مجدداً شما را باور كند.

راستی ازمون های ازمایشی گزینه دو و قلمچی دراین سایت بصورت مرتب قرار میگیره دراین صورت تمایل می تونید رایگان دانلود کنید.موفق باشید


گرداوری :نیو درس