روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

هم اکنون دراین این بخش سلامت روان مجله آنلاین فارسی ها با بحث روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند دراین این خدمت شما هستیم .

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند 1 روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

همانطور که می دانید نگهداری حیوانات خانگی توسط انسان و پیوند میان آنها ازاین گذشته تا به امروز وجود داشته و دارد .

بسیاری ازاین مردم دراین این خانه خود ازاین سگ ، گربه ، کاسکو و بسیاری ازاین حیوانات خانگی دیگر یا پرنده ها مراقبت می کنند و با آنها خو گرفته اند .

حتی دراین این زندگی روستایی نیز دیده می شود اکثر روستاییان گوشه ای ازاین خانه یا حیاط را بخاطر حیواناتی مثل مرغ و خروس درست کرده اند .

این موضوع همچنین دراین این زندگی شهری نیز دیده می شود .

نگهداری حیوانات خانگی

کسانی هستند که حیواناتی را که باید دراین این طبیعت آزادانه زندگی کنند را دراین این محیط خانه زندانی کرده و آنها را به زندگی دراین این آپارتمان یا محیط های مسکونی عادت می دهند .

اما آیا این کارها نشانه حیوان دوستی است و یا انسان ها به دنبال ارضا کردن احساسات خود به بهای آزار حیوانات هستند ؟

برخلاف تفکر کسانی که می گویند با پناه دادن و نگهداری حیوانات دراین این خانه به آنها لطف می کنند این کارها دراین این واقع حیوانات را ازاین حق حیات و حقوق اولیه و ذاتی آن ها محروم می کند .

حتی حیوان زبان بسته با عقیم سازی ازاین حق تولید مثل نیز محروم شده و مجبور است خود را با زندگی دراین این کنار انسان و شرایط انسانی وفق دهد .

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

امروزه صنعت حیوانات خانگی به یک صنعت پولساز دراین این جهان تبدیل شده و تبلیغات بسیار گسترده ای نیز دراین این زمینه نگهداری ازاین حیوانات دراین این خانه می کند .

همانطور که می دانید بیش ازاین ۹۰ درصد حیوانات خانگی سگ ها و گربه ها هستند .

نمونه بارز این تبلیغات پخش کارتون ها و فیلم هایی است که سگ ها و گربه ها نقش اول آنها را تشکیل می دهند و زندگی آنها دراین این کنار انسان ها را بسیار عادی جلوه می دهند .

علاوه بر سودهای بسیار صنعت حیوانات خانگی ، تولید و فروش محصولات مختلف مربوط به حیوانات مثل لباس ، لوازم بهداشتی ، پزشکی و … نیز رشد چشمگیری را به همراه داشته است .

جالب است بدانید دراین این آمریکا بیش ازاین ۲۰۰ میلیون حیوان خانگی وجود دارد که بخش مربوط به تغذیه و نگهداری آنها بیش ازاین ۶۰ میلیارد دلار گزارش شده است .

علاوه بر آن صنعت بیمه نیز بیش ۵۰ میلیارد دلار گردش مالی داشته است که این ها جدا ازاین وقتی است که صاحبان حیوانات بخاطر تفریح ، نقش ، دکتر و تغذیه حیوانات صرف می کنند .

فروشگاه های محصولات حیوانات خانگی دراین این ایران نیز فعالیت های خود را آغاز کرده اند که نشان دهنده ورود این محصولات به ایران نیز می باشند .

براساس آمار گمرک ایران و ازاین مبادی قانونی دراین این ۱۱ ماهه اول سال ۱۳۹۵بالغ بر ۲۵۹۳ تن غذای سگ و گربه به ارزش ۱۴۱۷۰۳۰۶۰۰۸۰ ریال به کشور وارد شد که نسبت به سال قبل رشد ۲۵ درصدی داشته است .

حال آمار‌های مربوط به مبادی غیررسمی و قاچاق مشخص نیست .

این نشان ازاین تاثیر تبلیغات صنعت جهانی حیوانات خانگی بر فرهنگ بومی ایران است .

حالا می خواهیم به یک بحث مهم که چندی پیش دراین این فضای مجازی جنجال به پا کرد بپردازیم :

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند 2 روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

روانشناسی شخصیت کسانی که حیوانات خانگی دارند

همانطور که می دانید مردن گربه یکی ازاین بازیگران سینمای ایران دراین این فضای مجازی به خصوص اینستاگرام بازتاب گسترده ای داشت .

دراین این ادامه آن دو نوشته جدید موافقان و مخالفان حیوانات خانگی مقابل یکدیگر قرار گرفتند .

موافقان ، نگهداری حیوانات خانگی را امری شخصی و مبتنی بر دفاع ازاین حقوق حیوانات می دانند و مخالفان نیز معتقدند که نگهداری حیوانات با مسائل دینی یا بهداشتی سازگاری ندارد .

به نظر شما حق با کدوم نوشته جدید است ؟

اگر بخواهیم ازاین دیدگاه علمی آن را بررسی کنیم با انبوهی ازاین طلاعات متنوع درمورد حقوق حیوانات ، بیماری ها ، هزینه ها ، مشکلات احساس و روانی و … برخورد می کنیم .

مشکلات احساسی و روانی یکی ازاین عمده ترین مشکلات نگهداری حیوانات خانگی می باشد .

بر اساس تحقیقات وابستگی روحی و ارتباط عمیقی میان حیوانات و صاحبانشان به وجود می آید که دراین این حد روابط انسانی مثل خواهر و برادر یا دو دوست صمیمی است .

دراین این نتیجه مرگ حیوان باعث عوارض شدید روحی بخاطر صاحب حیوان می شود .

دراین این برخی موارد صاحب حیوان ازاین دست رفته ، توان تحمل و پذیرش مرگ حیوان خود را نداشته و به دنبال آن با انواع مشکلات و عوارض روحی و روانی مواجه می شود .

علاوه بر این ها بالغ بر ۸۰۰ نوع بیماری مشترک میان انسان و حیوان وجود دارد که بیماری هاری شایع ترین و شناخته شده ترین آن هاست .

کسانی که ازاین گربه نگهداری می کنند

بر اساس تحقیقات روانشناسی کسانی که ازاین گربه ها نگهداری می کنند دراین این مقایسه با کسانی که ازاین سگ یا پرنده ها مراقبت می کنند بسیار احساسی تر هستند .

آنها دراین این اغلب موارد آدم های حساس و افسرده ای هستند که خیلی زود به آنها بر میخورد .

همچنین کسانیکه ازاین حیوانات خانگی مراقبت می کنند معمولا دراین این برقراری ارتباط با دیگران ضعیف تر هستند بنابراین سعی می کنند با با حیوانات ارتباط برقرار کنند .

یک مطالعه بروزترین دراین این این زمینه ثابت کرده است که نگهداری حیوانات دراین این خانه باعث افزایش خطر مشکلات ذهنی و روانی مثل اختلال دو قطبی و شیزوفرنی می شود .

حرف آخر!

حیوانات حق حیات ، تولید مثل و زندگی دراین این خواستگاه اولیه خود را دارند و محدودسازی آن ها دراین این خانه و آپارتمان ، نوعی حیوان آزاری محسوب می شود که ازاین نگاه بسیاری ازاین مدافعان حقوق حیوانات و کسانیکه به بهانه حمایت ازاین حیوانات ازاین آنها نگهداری می کنند نادیده گرفته می شود .


منبع:farsiha.ir
گرداوری :نیو درس