قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خانه » سوالات درس » اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!

اطلاعیه سایت

اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!

در این مطلب از سایت نیو درس :

اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!

اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!

اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!


 بهمن کیارستمی در جدیدترین واکنش به اظهارات اخیر درباره‌ پرونده پزشکی پدرش، عباس کیارستمی، متنی را منتشر کرد.

واکنش بهمن کیارستمی به اظهارات ضد و نقیض اخیر درباره پرونده پزشکی پدرش

بهمن کیارستمی در جدیدترین واکنش به اظهارات اخیر درباره‌ پرونده پزشکی پدرش، عباس کیارستمی، نوشت:
«در تاریخ ۳۱ فروردین وزیر ارشاد در پاسخ به این که آیا پرونده پزشکی عباس کیارستمی را پیگیری می‌کند، گفت: «وزیر بهداشت نسبت به این پرونده شخصا پیگیر هستند و حساسیت‌های لازم را دارند و می‌توانیم به مردم قول بدهیم که در این خصوص حقی تضییع نخواهد شد. من از وزیر بهداشت می‌خواهم که گزارش رسمی را به ملت بدهد و در چند روز آینده قطعا این درخواست را رسما انجام خواهم داد.»

دو روز بعد سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد در پرونده کیارستمی اختیاری نداریم و گفت:
«طبق قوانین موجود رسیدگی به چنین شکایاتی و صدور حکم، مربوط به دادگاه‌های مربوطه با کارشناسی سازمان پزشکی قانونی و نیز مربوط به سازمان نظام پزشکی است و قانون‌گذار به وزارت بهداشت در زمینه صدور حکم اختیار و مسئولیتی واگذار نکرده است.تا این جا این اظهارنظرهای متناقض زیاد تعجب‌برانگیز نیستند. وزیر ارشاد از وزیر بهداشت خواسته‌ای دارد که انجامش در توان وزارتخانه تحت امر وزیر بهداشت نیست. پس قائم مقام و سخنگوی این وزارتخانه لازم دیده بلافاصله اعلام کند که امکان تمکین به خواسته وزیر ارشاد وجود ندارد و قانونگذار چنین اختیاری به وزارت بهداشت نمی‌دهد.

اما آن چه باعث سردرگمی ما چه در جایگاه اعضای خانواده یک بیمار و چه در جایگاه شاکی در یک پرونده پزشکی می‌شود دستوراتی است که از سوی وزیر بهداشت با اطلاع یا بدون اطلاع از اختیارات قانونی خود به نهادهای ذیربط داده می‌شود و نه تنها باعث تسریع یا کمک به پیشبرد روند درمان یا دادرسی نمی‌شود، بلکه نهاد ذیربط را وادار می‌کند تا برای اطمینان از استقلال و آزادی عمل خود در پیشبرد کار، کارشکنی نماید تا وزیر و وزارتخانه پایش را از گلیمش درازتر نکند و قدرت نهاد مسئول را به چالش نکشد.

برای مثال وقتی در مرداد سال گذشته وزیر بهداشت به رئیس سازمان نظام پزشکی نامه سرگشاده‌ای نوشت و در آن دستور پیگیری فوری پرونده پزشکی عباس کیارستمی را صادر کرد، رییس دادگاه بدوی نظام پزشکی اعلام کرد: «وزیر بهداشت کارمند دولت است و مجبور است از خودش و وزارت خانه‌اش دفاع کند.» (شماره دوم ماهنامه مروارید ـ آبان ۹۵).

همین رویکرد، رویکردِ کادر بیمارستان جم در مواجهه با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در روند درمان بود و به اعتقاد بنده نامه‌ نه ماه پیشِ وزیر بهداشت به رئیس سازمان نظام پزشکی در روند دادرسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی همان‌قدر موثر بود که دستورات ایشان به تیم درمان عباس کیارستمی هنگامی که او هنوز در قید حیات بود.»

در پایان بهمن کیارستمی به نامه‌ وزیر بهداشت که ۹ ماه قبل خطاب به دکتر علیرضا زالی، رییس سازمان نظام پزشکی نوشته اشاره کرده است که در آن، با اشاره به این‌ که به‌رغم گذشت یک‌ ماه از زمان ابلاغ قبلی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است، باز تأکید شده، لازم است این پرونده فارغ از این که شاکی خصوصی دارد یا خیر، به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد و پاسخ مناسب به پرسش‌های افکار عمومی ارائه شود.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

 

 منبع پست

اظهارات ضد و نقیض درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی و واکنش تند پسرش!

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A