هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خانه » سوالات درس » محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران

اطلاعیه سایت

محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران

در این مطلب از سایت نیو درس :

محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران

محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران

محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران


به گزارش سینماخانه، محمد رحمانیان درباره اینکه آیا سینما و جشنواره های ایرانی میتوانند به سطح جهانی برسند گفت: “با وجود سانسور امکان اینکه سینمای ایران بتواند به سطح جهانی برسد وجود ندارد. وقتی که یک فیلم خارجی به ایران می آید و سانسور میشود، دیگر این فیلم قابل قضاوت در بخش مسابقه نیست. کسی […]

به گزارش سینماخانه، محمد رحمانیان درباره اینکه آیا سینما و جشنواره های ایرانی میتوانند به سطح جهانی برسند گفت: “با وجود سانسور امکان اینکه سینمای ایران بتواند به سطح جهانی برسد وجود ندارد.
وقتی که یک فیلم خارجی به ایران می آید و سانسور میشود، دیگر این فیلم قابل قضاوت در بخش مسابقه نیست.
کسی که مسئول سانسور فیلم ها هست یک کارمند ساده هست که از هنر و سینما و فرهنگ سررشته ای ندارد و فقط برای گرفتن حقوق و حفظ جایگاه خودش مجبور است از فیلمهای مختلف ایراد بگیرد و آنها را سانسور کند.”
وی درباره مقایسه وضعیت تئاتر و سینما گفت: “قطعا تئاتر در وضعیت بهتری قرار دارد. در سینما فیلم های زیادی توقیف شده است؛ از فیلم کیانوش عیاری گرفته تا دیگر فیلمسازان که فیلمهایشان توقیف شده است. با این حال من ترجیح میدهم که در سینما کار کنم. به هر حال در این ۳۸ ساله فیلمسازان زیادی بوده آمد که تلاش کردند این وضعیت را تغییر بدهند. فیلم “سینما نیمکت” توضیحی است بر این موقعیت‌که می‌شود این وضعیت را عوض کرد و تغییر داد یا حتی از بین برد.”

سینماخانه/ فرشید حاجیانمنبع پست

محمد رحمانیان: سانسور بلای جان سینمای ایران

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A