اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خانه » سوالات درس » عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی

اطلاعیه سایت

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی

در این مطلب از سایت نیو درس :

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی


بیوگرافی رامین ناصر نصیر

در این مطلب در بخش عکس های بازیگران معروف برای شما بیوگرافی و عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش را آماده کرده ایم امیدواریم مورد رضایت شما قرار بگیرد

بیوگرافی رامین ناصر نصیر

رامین ناصر نصیر متولد ۱۱ بهمن ۱۳۵۴ درتهران، بازیگر و کارگردان ایرانی است

رامین ناصرنصیر فارغ‌ التحصیل رشته‌ تدوین از دانشکده‌ی هنرهای زیبا است وی در سال ۱۳۷۳ با ایفای نقش در مجموعه‌ی «ساعت خوش»، قدم به عرصه‌  تصویر گذاشت. رامین ناصرنصیر در زمینه‌های دیگری به عنوان عکاس، نویسنده، مترجم، کارگردان و منشی صحنه نیز سابقه‌ی فعالیت دارد.

 

این شب‌ها او را در برنامه «دورهمی » در نقش عمو هوشنگ می‌بینیم. در فیلم سینمایی« مشکل گیتی» هم بازی کرده است که این روزها بر پرده سینماهاست. فلامک جنیدی، متولد سال ۱۳۵۱ است و سوم دبیرستان بود که تصمیم گرفت بازیگر شود او با رامین ناصر نصیر، هم دانشگاهی بود و توسط وی به مهران مدیری معرفی شد

رامین ناصر نصیر کنار فلامک جنیدی

رامین ناصر نصیر کنار فلامک جنیدی

مصاحبه با رامین ناصر نصیر

رامین ناصر نصیر یکی از بازیگران قدیمی حوزه طنز تلویزیونی است که با «ساعت خوش» به شهرت رسید و سال‌هاست او را در کارهای مهران مدیری و دیگر کمدی‌سازها می‌بینیم، هرچند خودش می‌گوید: «وقتی در یک نقش جا می‌افتی، دیگر به‌تو مجال نمی‌دهند که نقش‌های دیگر را هم بازی کنی!» با رامین نصیر درباره دیدگاهش درباره زندگی، محیط‌زیست و دنیای مجازی هم‌صحبت شدیم

از فامیلی‌تان شروع کنیم؛ ناصر نصیر، دو کلمه‌ای که ریشه هم‌‌معنایی دارند. می‌دانید چرا این فامیل برایتان انتخاب شده است؟ تا جایی که می‌دانم ناصر و نصیر اسم پدربزرگ و پدر پدربزرگم بوده است. آنها در انتخاب فامیل به نوعی خلاقیت نشان داده‌‌ و دو کلمه تقریبا هم‌معنا را انتخاب کردند که به نوعی کامل‌کننده یکدیگر است.

از فامیلی‌تان شروع کنیم؛ ناصر نصیر، دو کلمه‌ای که ریشه هم‌‌معنایی دارند. می‌دانید چرا این فامیل برایتان انتخاب شده است؟

تا جایی که می‌دانم ناصر و نصیر اسم پدربزرگ و پدر پدربزرگم بوده است. آنها در انتخاب فامیل به نوعی خلاقیت نشان داده‌‌ و دو کلمه تقریبا هم‌معنا را انتخاب کردند که به نوعی کامل‌کننده یکدیگر است.

سفر خارج رامین ناصر نصیر

متولد تهران هستید؟

اصالتا گیلانی هستیم، پدر و مادرم هر دو اهل لاهیجان هستند، اما بعد از ازدواج به تهران مهاجرت کردند و ما در تهران به دنیا آمدیم.

مردم شمال خصلت‌‌های خاص خود را دارند، مهربان و شادند و زندگی را زیاد سخت نمی‌گیرند. این ویژگی‌‌ها در شما هم وجود دارد؟

بله این ویژگی‌ها را دارند. مردم شمال در کنار طبیعت زندگی می‌کنند و نانشان را از طبیعت به دست می‌آورند، همین باعث شده که سرحال‌تر باشند، اما زندگی شهرنشینی و بخصوص پایتخت‌نشینی سختی‌‌های خاص خود را دارد و سبک زندگی آدم‌ها را دگرگون می‌کند. شیوه زندگی و خصلت‌های‌ فردی از طریق ژن به آدم‌ها منتقل نمی‌شود، بلکه شرایط اجتماعی بشدت روی افراد تاثیر می‌گذارد. آدم‌هایی که در کنار طبیعت زندگی می‌کنند، خوشی‌های زندگی را بهتر و بیشتر درک می‌کنند؛ آنها از خوردن، پوشیدن و دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی لذت می‌برند، اما زندگی در کلانشهری مثل تهران اجازه نمی‌دهد ما آن خوشی‌های دم‌دستی که حقمان هم هست تجربه کنیم.

زندگی شهرنشینی و آپارتمان‌نشینی همه ما را درگیر کرده است؛ زمانی که در خانه هستیم در حصار دیواریم، وقتی سرکار هم می‌آییم، باز هم دور و برمان دیوار است. به نظرتان در چنین شرایطی چگونه می‌شود به طبیعت نزدیک‌تر شد تا حالمان هم بهترشود؟

زندگی شهرنشینی این عادت را در ما به وجود آورده که با پول می‌‌توانیم شاد باشیم و اگر امکانات بیشتری داشته باشیم، دلمان خوش‌تر است، در صورتی ‌که با چیزهای خیلی ساده‌تر و واقعی‌تر که در طبیعت وجود دارد، می‌توانیم شاد باشیم؛ همان چیزهایی که در گذشته طی سال‌ها و قرن‌‌ها مردم را شاد کرده است. هنوز هم مردمی که پیوندشان را با طبیعت حفظ کرده‌اند، همان شادی‌ها را تجربه می‌کنند و حالشان هم خیلی خوب است. آدم وقتی از طبیعت دور می‌شود برای شادی دنبال امکانات بیشتر می‌رود؛ همه عمر خود را صرف بیشتر به دست آوردن و کمتر استفاده کردن، می‌کند، به همین دلیل حالش هیچ‌وقت خوب نیست. از طرفی باید بپذیریم که تنها موجودات سیاره زمین نیستیم و باید به فکر بقیه جانداران این کره خاکی هم باشیم و کمر به نابودی آن نبندیم. آدم‌‌هایی که در طبیعت زندگی می‌کنند و پیوند خود را با آن حفظ کرده‌اند، چون می‌دانند که محیط‌زیست ارزشمند است، برای حفظ آن بیشتر تلاش می‌کنند.

رامین ناصر نصیر و دوستانش

یعنی وقتی آدم‌ها از طبیعت دور می‌شوند برای حفظ بقای آن هم تلاشی نمی‌کنند؟

حفظ محیط‌زیست را باید از دو زاویه نگاه کنیم؛ برخی فکر می‌کنند محیط‌زیست فقط متعلق به آنهاست، پس برای بقای خود باید آن را حفظ کنند، اما واقعیت این است که محیط‌زیست برای همه جانداران است و باید به حقوق دیگر جانداران هم احترام گذاشت و محیط‌ زندگی آنها را خراب یا آلوده نکرد. اگر زور آدم‌ها بیشتر از بقیه جانداران است، نباید این حق را به خود بدهد که حریم دیگران را تخریب و نابود کند.

از احترام به حقوق دیگران گفتید، این حقوق انسان‌‌ها را هم شامل می‌شود؟

در دنیای امروزی و به دلیل شرایط بعضا سختی که وجود دارد، آدم‌ها براحتی حقوق یکدیگر را نادیده گرفته و آن را پایمال می‌کنند. بیشتر ما صبح که از خانه بیرون می‌آییم، همه تلاش خود را می‌کنیم تا به هر قیمتی و بدون در نظر گرفتن چارچوب‌های اخلاقی منافع شخصی خود را حفظ کنیم .

در این شرایط چه باید کرد تا احترام به حقوق دیگران هم برایمان اولویت پیداکند؟

به نظرم در این زمینه فقط باید کار فرهنگی انجام داد، اما متاسفانه این امر بسیار مهم در لابه‌لای جنجال‌های سیاسی و جناح‌بندی‌‌ها کمرنگ شده و نادیده گرفته می‌شود. باید برای حفظ محیط‌زیست، احترام به انسان‌‌های دیگر، حفظ شان آدمیت و… برنامه‌ریزی درازمدت داشت و مسئولان نگاه بلندمدت به آن داشته باشند؛ چون در درازمدت تاثیر خود را نشان می‌دهد. نباید به این مسائل نگاه تشریفاتی و لوکس داشت، باید با برنامه‌ریزی سال‌ها آن را پیگیری کرد تا به نتیجه برسد. نمی‌توان مثلا منتظر روز محیط‌زیست ماند و بعد با چند تا شعار توقع داشت که محیط‌زیست از نابودی نجات پیدا کند.

از تنهایی امروزی آدم‌های شهر نشین گفتید، به نظرتان فضای مجازی در این تنها شدن چه نقشی دارد؟ تنهایی آدم‌ها را به سمت دنیا مجازی می‌برد یا این دنیا باعث می‌شود آنها تنهاتر شوند؟

هر دو برهم تاثیر دارد! استفاده و تکیه خیلی زیاد به دنیای مجازی به نظرم به این دلیل است که آدم‌‌ها در هر شرایطی نقاب خاص آن موقعیت را به چهره می‌گذارند! آدم‌های امروزی پیچیده شده‌اند؛ در خانه یک جور هستند، در محل کار جور دیگر رفتار می‌کنند، در کوچه و خیابان شرایط روحی و روانی‌اشان تغییر می‌کند. مردم نگران این هستند که دیگران چگونه درباره آنها قضاوت می‌کنند؛ به همین دلیل به دنیای مجازی پناه می‌برند، چون در این فضا کسی آنها را نمی‌شناسد و قضاوت ناشناس‌ها اهمیت زیادی ندارد. به دو دلیل آدم‌ها در دنیای مجازی زیاد گشت و گذار می‌کنند؛ یکی به دلیل فریب با نقاب دروغین و دیگری برای سرگرمی. کسانی که در شبکه‌های اجتماعی صفحه رسمی و مشخصی دارند، تکلیفشان روشن است و می‌دانند که مردم با همین صفحات درباره آنها قضاوت می‌کنند، اما آدم‌هایی که با نام‌ها و عکس‌های دروغین در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، از هیچ چیز پروایی ندارند و چون کسی آنها را نمی‌شناسد، درون خود را بروز می‌دهند، هرچند که این درون اصلا خوشایند نباشد.

و این آسیبی است که جامعه ما را تا حدودی تهدید می‌کند؟

هر پدیده‌ نوظهوری در کنار محاسنش، آسیب‌هایی هم دارد. مشکل اینجاست درباره فناوری و تکنولوژی‌های روز فرهنگ‌سازی نمی‌شود، به همین دلیل آسیب‌ها بیشتر از محاسن به چشم می‌آید. از اینترنت و شبکه‌‌های اجتماعی می‌توان استفاده‌های خوبی کرد، اما به مردم آموزش داده نمی‌شود که از این فناوری‌ها چگونه بهینه استفاده کنند. فضای مجازی جای پر کردن خلأ‌های شخصیتی یا کلاهبرداری و… نیست، اما چون امکانات این فضا برای مردم ناشناخته است، آسیب‌هایش بیشتر از مزایایش شده است.

رامین ناصر نصیر کنار شبنم فرشادجو

رامین ناصر نصیر کنار شبنم فرشادجو

ازدواج و عکس همسر ناصر نصیر

اطلاعاتی در مورد ازدواج وی در دست نیست اما به احتمال زیاد وی مجرد است هم‌چنین در مجموعه طنز «قهوه تلخ» نقش آقای بلوکات را به عهده دارد. این مجموعه از طریق شبکه ی خانگی پخش شد.

فیلم شناسی

 • دورهمی ۱۳۹۵
 • مشکل گيتی ۱۳۹۴
 • شهرزاد (۱۳۹۴)
 • دست نزن جیزه (۱۳۹۴)
 • رفقای خوب (۱۳۹۳)
 • در حاشیه (۱۳۹۳)
 • شوخی کردم (۱۳۹۲)
 • لبخند در مراسم ترحیم (۱۳۹۱)
 • مامان بهروز منو زد (۱۳۹۱)
 • قهوه تلخ (۱۳۹۱)
 • کلاغ پر ، دلفین پر (۱۳۹۱)
 • تقصیر آستینم بود (۱۳۹۰)
 • سه پنج دو (۱۳۹۰)
 • رفیق فابریک (۱۳۹۰)
 • ارث شیرین (۱۳۸۹)
 • به من نگو دزد (۱۳۸۹)
 • تایماز موتوری (۱۳۸۹)
 • زن بابا (۱۳۸۹)
 • دامادی به نام صفر (۱۳۸۹)
 • پرواز از فراز تیر چراغ برق (۱۳۸۸)
 • کتاب‌فروشی هدهد (۱۳۸۵ بازیگر میهمان)
 • باجناق ها (۱۳۸۳)
 • او مثبت (۱۳۸۳)
 • پشت کنکوری‌ها (۱۳۸۱)
 • پلیس آسمانی (۱۳۸۰)
 • پلاک ۱۴ (۱۳۷۹)
 • مربای شیرین (۱۳۷۹)
 • ورثه آقای نیکبخت (۱۳۷۸)
 • جنگ ۷۷ (۱۳۷۷)
 • داستان‌های نوروز (۱۳۷۹)
 • ساعت خوش (۱۳۷۳)

کارگردانی

 • خانه اجاره ای (سری اول) (۱۳۹۰)

منشی صحنه

 • چشم عقاب (۱۳۷۶)
 • عقرب (۱۳۷۵)

ترجمه

اشک‌های آبی، اشک‌های زرد، مترجمین: رامین ناصرنصیر، غسان حمدان، شاعر: محمدالماغوط، نشر: مروارید، تهران، (۱۳۹۵) . غسان حمدان مدعی است که رامین ناصرنصیر زبان عربی نمی‌داند و در این ترجمه هیچ نقشی نداشته است.

پرنده‌ای نیست، درخت می‌خواند، مترجمین: رامین ناصرنصیر، خوسه‌ گوادالوپه، خیمنس‌ کورونادو، نویسنده: ساموئل اورتگا، نشر: نیلا، تهران، (۱۳۸۳)

 

رامین ناصر نصیر مخترع کش لغمه

 

جنجال کش لقمه و حرام لقمه خطاب شدن توسط حداد عادل

غلامعلی حداد عادل میهمان یکی از برنامه های خندوانه بود و درباره کلمات جایگزینی که به فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی نسبت داده می‌شود گفت نمی‌ دانم کدام حرام لقمه‌ ای کلمه کش لقمه را ساخته است.

رامین ناصر نصیر بازیگر سینما و تلویزیون با نوشتن متنی در صفحه اینستاگرامش گفته این واژه خود اوست که نخستین بار در برنامه «جنگ ۷۷» آن را به کار برده است

 

 

ناگفته‌های ناصرنصیر از «مهران مدیری» و «دورهمی»

رامین ناصرنصیر بازیگر عرصه سینما و تلویزیون کشورمان با اشاره به فعالیت های این روزهای خود گفت: هم اکنون در نمایش “مجلس ضربت خوردن” نوشته بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان مشغول هستم که این نمایش تا ۲۳ تیر ماه روی صحنه می رود.

وی ادامه داد: همچنین در برنامه “دورهمی” مهران مدیری نیز مشغول ایفای نقش هستم و فعالیت در این دو برنامه باعث شده که فعلا نتوانم پیشنهاد دیگری را قبول کنم.

رامین ناصر نصیر کنار عارف لرستانی

رامین ناصر نصیر کنار عارف لرستانی

 

ناصرنصیر همچنین تصریح کرد: در حال حاضر برنامه “دورهمی” و نمایش “مجلس ضربت خوردن” کمی با هم تداخل دارد که سعی می کنیم شرایط را طوری هماهنگ کنم که به هر دو برنامه برسم.

بازیگر سریال “شهرزاد” همچنین اظهار کرد: کار با مهران مدیری در برنامه “دورهمی” برای من تازگی نداشت چرا که ما از سال های دور با یکدیگر فعالیت کرده ایم و در طی تمامی سال های سپری شده با یکدیگر جلو رفته ایم و درحال حاضر نیز تجربه جدیدتری را با یکدیگر و جلوی مردم به نمایش می گذاریم.

این بازیگر عرصه تئاتر در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: “دورهمی” شکل جدیدی از تئاتر است و کار در این برنامه برایم متفاوت است چرا که بنده قبلا هم کار کمدی انجام داده بودم و هم در قالب تئاتر روی صحنه رفته بودم اما در برنامه “دورهمی” به شکل هم زمان این دو فعالیت را انجام می دهم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه “دورهمی” هم بازخورد تئاتر را از مردم دریافت می کنیم و هم با توجه به اینکه این برنامه ضبط می شود امکان تماشای آن پس از پخش از شبکه نسیم وجود دارد.

رامین ناصر نصیر مترجم تمام عیار

فیلم ماجرای خودکشی عجیب رامین ناصر نصیر

رامین ناصرنصیر مترجم چهار زبان زنده دنیا

رامین ناصر نصیر، یک دیلماجِ تمام عیار!
دانستن چهار زبان زنده دنیا کار هر کسی نیست و البته کار هر کسی هم نیست که این دانسته ها را به کار بگیرد و تبدیل به یک مترجم بشود. مترجمی شرط دارد. کسی که از کتاب اول به بعد بتواند درآمد داشته باشد و از این راه خودش را به بازار ترجمه کتاب معرفی کند، باید مراحلی را پشت سر بگذارد که رامین امین نصیر آنها را به خوبی می داند. مترجمی برای خودش فوت و فن های خاصی دارد که در این گزارش می توانید آنها را از زبان ناصر نصیر بخوانید. بازیگری که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال می کند و تجربه های خوبی هم در این زمینه دارد.دنبال علاقه ام رفتم
سال ۷۷ کتاب «پابرهنه در پارک» با ترجمه رامین ناصر نصیر منتشر شد. البته این کتاب اوایل دهه ۷۰ ترجمه شد ولی فرآیند چاپش با تاخیر زیادی روبرو شد. از همان سال به بعد رامین ناصر نصیر دنباله علاقه اش را گرفت تا در کنار بازیگری کار دیگری هم داشته باشد؛ کاری که این روزها ما به عنوان مترجمی از آن یاد می کنیم: «سال ۷۷ اولین کتابم منتشر شد. این کتاب یک نمایشنامه بود که خودم خیلی به آن علاقه داشتم. پس از ترجمه اش چندین بار روی صحنه رفت و هنوز هم بعد از این همه سال، نمایشنامه خوان ها سراغش را می گیرند. برای همین انگیزه پیدا کردم تا کتاب های بیشتری را ترجمه کنم. کتاب هایی که اغلب به زبان انگلیسی یا اسپانیایی نوشته شده بودند. این کار برای من در دهه ۸۰ بیشتر جواب داد و توانستم با این حرفه ارتباط خوبی برقرار کنم.»

رامین ناصر نصیر در فست فود

رامین ناصر نصیر درباره درآمد مترجمی برای مان می گوید

از کتاب اول به بعد پول دربیاورید
موفقیت در ترجمه بستگی به شرایط بازار و نوع نگارش شما دارد. اگر در این کار، نویسنده خوبی باشید می توانید پول خوبی را هم به دست بیاورید اما همواره توجه داشته باشید که پول حاصل از کار ترجمه آنقدر زیاد نیست که شما را پولدار کند یا به یک وضعیت مالی عجیب و غریب برساند.روی این کار می توانید به عنوان یک منبع درآمد معمولی حساب کنید. منبع درآمدی که برای گذران زندگی شما کافی است: «یک مترجم از کار اولش به بعد می تواند انتظار پول داشته باشد اما این انتظار باید متعادل با نیاز بازار به کاری که ترجمه شده، باشد. به علاوه مترجم ها باید به تیراژ کتاب شان هم توجه داشته باشند. معمولا تیراژ زیر هزار نسخه کتاب به زحمتش نمی ارزد اما از هزارتا به بعد می شود روی درآمد آن حساب کرد.

حالا اگر بخواهیم با هم درآمد هر مترجم از هزار نسخه را حساب کنیم باید قیمت روی جلد هر کتاب را در نظر بگیریم. اگر هر کتاب به طور مثال به قیمت پنج هزار تومان فروخته شود، ۵۰۰ تومان به ازای هر کتاب نصیب مترجم می شود. بنابراین درآمد شما تبه قیمت کتاب ها بستگی دارد. قیمت هر چه باشد شما تنها صاحب ۱۰ درصد آن خواهید بود.»

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافیمنبع گرداوری

عکس های رامین ناصر نصیر و خانوادش+بیوگرافی

اشتراک گذاری مطلب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A